- Gabriel Kaufmann (2001, Rio de Janeiro, Brazil)
- Dmitri Schuyler-Linch (2000, Tarzana, California, USA)
- Emilia Stachurska (1997, Kraków, Poland)
- Anthony Louis Lee (1996, Torrance, California, USA)
- Juliette Goglia (1995, USA)
- Jorge Jurado (1995, Madrid, Spain)
- Andres Xavier Sanchez (1995, Front Royal, Virginia, USA)
- Madison Riley (1994, Edison, New Jersey, USA)
- Chase Ellison (1993, Reno, Nevada, USA)
- Tyler Somberg (1993, Rhode Island, USA)
- Alexander Isaiah Thomas (1993, North Carolina, USA)
- Rosalyn Haffenden (1992, East York, Ontario, Canada)
- Lauren Patten (1992, Illinois, USA)
- Jesse Gouldsbury (1991, Long Island, New York, USA)
- Martin Lorenzen (1991, Denmark)
- Chelsea Tavares (1991, Panorama City, California, USA)
- Stacey Hicks (1990, Indianapolis, Indiana, USA)
- Santiago Mirabent (1990, Mexico City, Distrito Federal, Mexico)
- Whitney Dupree (1989, Dallas, Texas, USA)
- Daniel Laufer (1989, Freiburg im Breisgau, Germany)
- Rosa Pasquarella (1988, Tacoma, Washington, USA)
- Alexander Provoost (1988, Gent, Oost-Vlaanderen, Belgium)
- Sana Saeed (1988, Leeds, England, UK)
- Trevor Chong (1987, North Vancouver, British Columbia, Canada)
- Tom Felton (1987, Kensington, London, England, UK)
- Tessa Hart (1987, Berlin, Germany)
- Brittany Konarzewski (1987, Yuma, Arizona, USA)
- Benjamin Mossman (1987, Halifax, Nova Scotia, Canada)
- Joseph Williamson (1987, Bristol, England, UK)
- Marien Zagarella (1987, Santo Domingo, Dominican Republic)
- Amit Alon (1986, Israel)
- Jessica Blackwell (1986, Philadelphia, Pennsylvania, USA)
- Judith Burmeister (1986, Berlin, Germany)
- Bryan Forrest (1986, Tustin, Orange County, California, USA)
- Chadd Harbold (1986, Columbus, Ohio, USA)
- Stanislav Madorski (1986, Sydney, New South Wales, Australia)
- Nathaniel Meyst (1986, California, USA)
- Minami (1986, Japan)
- Carley Stenson (1986, Billinge, Merseyside, England, UK)
- Brianna Frost (1985, Reading, Pennsylvania, USA)
- Luke Hunter James-Erickson (1985, Aurora, Colorado, USA)
- Mikko Koskinen (1985, Turku, Finland)
- Kathleen Kruz (1985, Van Nuys, California, USA)
- Chantal Leblanc-Everett (1985, Toronto, Ontario, Canada)
- Erin Marie Hogan (1985, Saint Louis, Missouri, USA)
- Tatiana Maslany (1985, Regina, Saskatchewan, Canada)
- Vladan Milic (1985, Kragujevac, Serbia, Yugoslavia)
- Dragana Petrovic (1985, Hamburg, Germany)
- Philip Ring (1985, Cincinnati, Ohio, USA)
- M.T. Smith (1985, Baltimore, Maryland, USA)
- Samantha Béart (1984)
- Richard Bryant (1984, California, USA)
- MyAnna Buring (1984, Sweden)
- Brian Daly (1984, Redwood City, California, USA)
- Theresa Fu (1984, Hong Kong)
- Shaun Gerardo (1984, Phoenix, Arizona, USA)
- Godfrey Gao (1984, Canada)
- Natalie Mallinson (1984, Crawley, West Sussex, England, UK)
- Kacie Severn (1984, Missoula, Montana)
- Dan Sykes (1984, Mesa, Arizona, USA)
- Laura Vandervoort (1984, Toronto, Ontario, Canada)
- Danny Bourque (1983, Marinette, Wisconsin, USA)
- Krista Callahan (1983, Heislerville, New Jersey, USA)
- Rianti Cartwright (1983, Bandung, Indonesia)
- David Matillo (1983, Indianapolis, Indiana, USA)
- Klaas Heufer-Umlauf (1983, Oldenburg, West Germany)
- Reagan Maddux (1983, Virginia, USA)
- Daniel Murad (1983, Mexico City, Distrito Federal, Mexico)
- Jonna Sohlmér (1983)
- Lexi Stone (1983, Fort Worth, Texas, USA)
- Johnathan Tchaikovsky (1983, Bronx, New York, USA)
- Scott Uhlfelder (1983, West Palm Beach, Florida, USA)
- Justin Willoughby (1983, Rochester, New York, USA)
- Allie Bell (1982, Anaheim, California, USA)
- Ray Chaaya (1982, Dubai, UAE)
- Mandy Chiang (1982, Hong Kong)
- Inger Hansen (1982, Cuxhaven, Germany)
- Kosuke Kitajima (1982, Tokyo, Japan)
- Christon Kloosterboer (1982, Zwolle, Overijssel, Netherlands)
- Daniel Parker (1982, Bridgend, Wales, UK)
- Keith Patterson (1982, Brooklyn, New York, USA)
- Billie Piper (1982, Swindon, Wiltshire, England, UK)
- Anel Reyes (1982, Panamá)
- Rustee Rutherford (1982, USA)
- Maarten Stekelenburg (1982, Haarlem, Noord-Holland, Netherlands)
- Patrick Steward (1982, Allentown, Pennsylvania, USA)
- Becky Brown Thorpe (1982, Utah, USA)
- Sebastian Young (1982, Florida, USA)
- Hannah Bennett (1981, Nashville, Tennessee, USA)
- Oliver Corrigan (1981, Dublin, Ireland)
- Janne Drücker (1981, Bremen, Germany)
- Ashley Eckstein (1981, Louisville, Kentucky, USA)
- Lukás Javurek (1981, Czechoslovakia)
- Mandy Kane (1981, Melbourne, Victoria, Australia)
- Adam Lazzara (1981, Sheffield, Alabama, USA)
- Joshua Mason (1981, Houston, Texas, USA)
- Erin Rose Grindler (1981, Northridge, California, USA)
- Mary-Cristina Schaub (1981)
- Craig Weintraub (1981, Long Island, New York, USA)
- Alejandro Cabranes (1980, Madrid, Madrid, Spain)
- Steve Faughnan (1980, Staten Island, New York)
- Peter Head (1980, Jersey, Channel Islands, UK)
- Jill Hutchinson (1980, Warwick, Rhode Island, USA)
- Ignacio Laxalde (1980, Coronel Vidal, Pcia. Buenos Aires, Argentina)
- Dave Levin (1980, Los Angeles, California, USA)
- Matthew Moore (1980, Hamilton, Ontario, Canada)
- Michel Paulson (1980)
- Liliana Santos (1980, Lisbon, Portugal)
- Sean Stearley (1980, Wapakoneta, Ohio, USA)
- Jeff Stone (1980, Peterborough, New Hampshire, USA)
- Fernanda Tavares (1980, Natal, Rio Grande do Norte, Brazil)
- Claude Watson (1980, Windsor, Ontario, Canada)
- Genevieve White (1980, Sydney, Australia)
- Emilie Autumn (1979, Malibu, California, USA)
- Chad Michael Collins (1979, Albany, New York, USA)
- Bree Desborough (1979, Sydney, New South Wales, Australia)
- Michael Graziadei (1979, Germany)
- Jamie O'Keeffe (1979, Cork City, Ireland)
- Jannero Pargo (1979, Chicago, Illinois, USA)
- Miguel Ángel Redondo (1979, Córdoba, Córdoba, Andalucía, Spain)
- Jericho Rosales (1979, Quezon City, Philippines)
- Roberto Saviano (1979, Naples, Campania, Italy)
- Yutaka Shimada (1979)
- Michelle Stachowicz (1979)
- Nick Stanton (1979, Marshall, Minnesota, USA)
- Maja Suput (1979, Zagreb, Croatia/Hrvatska)
- Chester Taylor (1979, River Rouge, Michigan, USA)
- Jennifer Webb (1979, Columbus, Ohio, USA)
- Daniella Alonso (1978, New York City, New York, USA)
- Theo Avgerinos (1978, New York, USA)
- Diana E. Gonzales (1978, Los Angeles, California, USA)
- Rachel Grow (1978, Wiesbaden, Germany)
- Jeremy Haccoun (1978, Strasbourg, France)
- (1978, Pittsburgh, Pennslyvania, USA)
- Harry Kewell (1978, Sydney, New South Wales, Australia)
- Mikko Leppilampi (1978, Pälkäne, Finland)
- Ron Link (1978)
- Vladimir Mancic (1978, Belgrade, Yugoslavia)
- Rachel Mordecai (1978, Indianapolis, Indiana, USA)
- Yukimasa Obi (1978, Abashiri, Japan)
- Shay Sweet (1978, Texas, USA)
- Leah Wood (1978, Los Angeles, California, USA)
- Angela Atzl (1977, Austria)
- Julia Bennett (1977, Findlay, Ohio, USA)
- Doug Boney (1977, Quitman, Mississippi, USA)
- Brian Christie (1977, Muskegon, Michigan, USA)
- Katherine Covell (1977, Louisville, Kentucky, USA)
- Ellis Creez (1977, Birmingham, West Midlands, England, UK)
- Martin R. Davison (1977, Belfast, Co. Antrim, Northern Ireland, UK)
- Tuomas Enbuske (1977, Oulu, Finland)
- Ryan French (1977, Atlanta, Georgia, USA)
- Ryan French (1977, Atlanta, Georgia, USA)
- Andy Martinez Jr. (1977, Miami, Florida, USA)
- Marc Panadés (1977, Montblanc, Catalonia, Spain)
- Frederic Polizine (1977, Marseille, France)
- Sophia Rossi (1977, Las Vegas, Nevada, USA)
- Chae-yeong Yu (1977, South Korea)
- Joavany Alvarez (1976)
- Sala Baker (1976, Wellington, New Zealand)
- Jarl Benzon (1976, Svendborg, Denmark)
- Erika Bryant (1976, California, USA)
- Mo Collins (1976, Charlotte, North Carolina, USA)
- Ali Gorman (1976)
- Sylvain Laliberté (1976, Québec, Canada)
- Mercè Martínez (1976, Sabadell, Barcelona, Catalonia, Spain)
- Ronaldo (1976, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil)
- Chad Todhunter (1976, Vancouver, British Columbia, Canada)
- Karita Tuomola (1976, Kuopio, Finland)
- Kyôko Akiba (1975, Japan)
- Clelio Benevento (1975, Campobasso, Molise, Italy)
- Livio Bordone (1975, Siracusa, Italy)
- James Brossman (1975, Hungary)
- John Caparulo (1975, East Liverpool, Ohio, USA)
- Miguel A. Gaetan (1975, San Juan, Puerto Rico)
- Nathan Harlan (1975, Houston, Texas, USA)
- Óscar Hernández (1975, Madrid, Spain)
- Michael Kazlo (1975, Bryn Mawr, Pennsylvania, USA)
- Keary Koning (1975)
- Ed Koziarski (1975, Oak Lawn, Illinois, USA)
- Cherry Lee (1975, Gary, Indiana, USA)
- Allen C. Liu (1975, Taipei, Taiwan)
- Angelique Morgan (1975, Paris, France)
- Tracy Nichole Cring (1975, Chattanooga, Tennessee, USA)
- Daniela Palacios (1975, Argentina)
- Matt Reeder (1975, Auckland, New Zealand)
- Arik Segev (1975, Tel Aviv, Israel)
- Asli Tasoglu (1975, Istanbul, Turkey)
- Michael G. Thomas (1975, Newport, Wales, UK)
- Kasper Torsting (1975)
- Christian Ulmen (1975, Neuwied am Rhein, Germany)
- Derin Dopps (1974, Tulsa, Oklahoma, USA)
- Anthony Dupray (1974, Havre, France)
- Celeste Dye (1974, Santa Barbara, California, USA)
- Vinnie Penna (1974, Brooklyn, New York, USA)
- Robert Hoehn (1974, St. Paul, Minnesota, USA)
- Peter Kambasis (1974, Toronto, Ontario, Canada)
- David Lane (1974, Knoxville, Tennessee, USA)
- Edward C. Mendevil (1974, Palermo, Sicily, Italy)
- Yolanda J. Polonio (1974, Spain)
- Sofia Reis (1974, Lisbon, Portugal)
- Bob Sapp (1974, Colorado Springs, Colorado, USA)
- Jonas Torres (1974, Rio de Janeiro, Brazil)
- Gina Vinaccia (1974)
- Attila Bodrogi (1973, Budapest, Hungary)
- François-Xavier Demaison (1973, Asnières-sur-Seine, Hauts-de-Seine, France)
- Rachael Lin Gallaghan (1973, Santa Cruz, California, USA)
- Mariya Golubkina (1973)
- Jan Hahn (1973, Leipzig, Germany)
- James Hillier (1973, Kent, England, UK)
- James Lee (1973, Detroit, Michigan, USA)
- Sina Oroomchi (1973, London, England, UK)
- Ho-Cheung Pang (1973, Hong Kong)
- Mark Schey (1973, New Jersey, USA)
- Blake Soper (1973, San Diego, California, USA)
- Winston Vallenilla (1973, Caracas, Venezuela)
- Ivan Zaric (1973, Belgrade, Serbia)
- Hongbo Zhao (1973, Harbin, China)
- Damion Anderson (1972, London, England, UK)
- Matt Busch (1972, Lebanon, Pennsylvania, USA)
- K-Mel (1972)
- Ayano Momose (1972, Kyoto, Japan)
- Jesús Manuel Montané (1972, Barcelona, Spain)
- Gábor Parányi (1972, Hungary)
- Nicholas C. Peters (1972, Vincennes, Indiana, USA)
- Matthew Rush (1972, Huntingdon, Pennsylvania, USA)
- Dana Vespoli (1972, Portland, Oregon, USA)
- William Aymerich (1971, San Jose, Costa Rica)
- Abel Becerra (1971, Dallas, Texas, USA)
- Christian Fauria (1971, Harbor City, California, USA)
- Megan Folsom (1971, Farmington, New Mexico, USA)
- Lawrence Gilliard Jr. (1971, New York City, New York, USA)
- Chesney Hawkes (1971, Windsor, Berkshire, England, UK)
- Ian Hyland (1971)
- James Israel (1971, Spartanburg, South Carolina, USA)
- Jeff Israel (1971, Spartanburg, South Carolina, USA)
- Roy Präger (1971, Zossen, Brandenburg, Germany)
- Prinsesse Märtha Louise (1971, Oslo, Norway)
- Kenny Richards (1971, Scarborough, North Yorkshire, England, UK)
- Trent (1971, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands)
- Matt 'Horshu' Wiese (1971, New York City, New York, USA)
- Barbara Albert (1970, Vienna, Austria)
- Ted Alderman (1970, Jackson, Mississippi, USA)
- Scot Armstrong (1970)
- Andrey Kuzichev (1970, Moscow, USSR)
- Josef Lopez (1970, Copenhagen, Denmark)
- Mike Matheny (1970, Reynoldsburg, Ohio, USA)
- Alfonso Medina (1970, Caracas, Venezuela)
- Jon Miller (1970, Chillicothe, Ohio, USA)
- Mystikal (1970, New Orleans, Louisiana, USA)
- Rupert Penry-Jones (1970, London, England, UK)
- Emmanuel Petit (1970, Dieppe, Seine-Maritime, France)
- Chris Tallman (1970, Madison, Wisconsin, USA)
- Brendan Whelan (1970, Dublin, Ireland)
- Nicole Bradtke (1969, Melbourne, Victoria, Australia)
- Kristen Branan (1969, Denver, Colorado, USA)
- Dawn Marie Hoenie (1969, Bethesda, Maryland, USA)
- Thera Hoeymans (1969)
- Tuomas Kantelinen (1969, Finland)
- Jody Millard (1969, New York City, New York, USA)
- Amy Mullin (1969, Los Angeles, California, USA)
- Sue Perkins (1969, East Dulwich, London, England, UK)
- Matt Sharp (1969, Arlington, Virginia, USA)
- Tink (1969)
- Antonio Trashorras (1969, Madrid, Spain)
- Pascal Ulli (1969, Berne, Switzerland)
- Kelly Wade (1969, California, USA)
- Hortense Divetain (1968, Neuilly sur Seine, France)
- Joe E. Elwood (1968, Clarksville, Indiana, USA)
- Sean Gavigan (1968, New York City, New York, USA)
- Barbara Giese (1968, Lübeck, Germany)
- Jason Hammond (1968, Dallas, Texas, USA)
- Luigi Lescure (1968, Hollywood, Los Angeles, California, USA)
- Marco Quintili (1968, Rome, Italy)
- Rafal Wieczynski (1968, Warsaw, Poland)
- Helmar Baum (1967, Hamburg, Germany)
- Matt Besser (1967, Little Rock, Arkansas, USA)
- Steven Calapai (1967, Long Island, New York, USA)
- Cusi Cram (1967)
- Ben Ford (1967)
- Parry Gripp (1967)
- Harald Hasselbach (1967, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands)
- Attila Herczeg (1967, Budapest, Hungary)
- Peter A. Hulne (1967, Chicago, Illinois, USA)
- Saul Kaiserman (1967, New York City, New York, USA)
- Monica Mariani (1967, Italy)
- Michael Meredith (1967, Dallas, Texas, USA)
- Larry Nehring (1967, Buffalo, New York, USA)
- Naoto Ogata (1967, Kanagawa, Japan)
- Max Parodi (1967, Genoa, Liguria, Italy)
- Andrea Santonastaso (1967, Bologna, Italy)
- Felix Savon (1967, San Vicente, Guantánamo, Cuba)
- Hiroto Wakita (1967, Ina, Nagano, Japan)
- Fabio Alberti (1966, Martínez, Buenos Aires, Argentina)
- Erdogan Atalay (1966, Hannover, Germany)
- Markus Bensch (1966, Osnabrück, Germany)
- Scott Carberry (1966, Baltimore, Maryland, USA)
- Hanno Friedrich (1966, Wuppertal, Germany)
- Ira Heiden (1966, New York City, New York, USA)
- Marc Kudisch (1966, Hackensack, New Jersey, USA)
- Fredric Lean (1966, Paris, France)
- Andrea Kathrin Loewig (1966, Merseburg, Saxony-Anhalt, Germany)
- Jan Pool (1966, Den Ham, Overijssel, Netherlands)
- Stefan Rehn (1966, Stockholm, Stockholms län, Sweden)
- Mike Richter (1966, Abington, Pennsylvania, USA)
- Michelle Ruff (1966, Detroit, Michigan, USA)
- (1965, Rome, Italy)
- Bonnie Allen (1965, Philippines)
- Bobby Aronofsky (1965, Pompano Beach, Florida, USA)
- Stan Barua (1965, Strzelce Opolskie, Poland)
- Dan Bucatinsky (1965, New York City, New York, USA)
- Christopher Calvert (1965, Gainesville, Florida, USA)
- Teresa K. Gibson (1965, Athens, Alabama, USA)
- Mark Guthrie (1965, Buffalo, New York, USA)
- Shinji Higuchi (1965, Tokyo, Japan)
- Wolfgang Aichholzer (1964, Villach, Austria)
- Santi Bellina (1964, Palermo, Sicily, Italy)
- Eric Deskin (1964, New York City, New York, USA)
- Jort Kelder (1964, Zwolle, Overijssel, Netherlands)
- Elizabeth Lambert (1964, Orlando, Florida, USA)
- Athan Maroulis (1964, Brooklyn, New York, USA)
- Brad Oscar (1964, Washington, D.C., USA)
- Benoît Poelvoorde (1964, Namur, Belgium)
- Michael Prozzo (1964, Bronx, New York, USA)
- Érik Rémès (1964, Montpellier, France)
- Kostas Spiropoulos (1964, Agrinio, Greece)
- Susanne Steube (1964, Hamburg, Germany (D))
- Stuart Fratkin (1963, Los Angeles, California, USA)
- Brady Michaels (1963)
- Guitar Wolf (1963, Nagasaki, Japan)
- Normand D'Amour (1962)
- Lynn-Maree Danzey (1962, Sydney, Australia)
- Eri Fuse (1962, Tokyo, Japan)
- Michael Gilden (1962, Los Angeles, California, USA)
- Anna Kazmierczak (1962, Lódz, Poland)
- Toni Stanton (1962, Brockton, Massachusetts, USA)
- Rob Stone (1962, Dallas, Texas, USA)
- Jonathan Vanger (1962, Harpenden, Hertfordshire, England, UK)
- Lance August (1961, Columbus, Ohio, USA)
- Gavin Blair (1961, Barnsley, South Yorkshire, England, UK)
- Bradley Carow (1961, Los Angeles, California, USA)
- Marek Cichucki (1961, Suwalki, Poland)
- Liam Fox (1961, East Kilbride, Scotland, UK)
- David A. Harp (1961, Silver Spring, Maryland, USA)
- Bonnie Hunt (1961, Chicago, Illinois, USA)
- Catherine Oxenberg (1961, New York City, New York, USA)
- Raimo Pass (1961, Tallinn, Estonia)
- Ken Shane (1961, London, England, UK)
- Ivan Tonev (1961, Bulgaria)
- Scott Baio (1960, Brooklyn, New York, USA)
- Kirk Calloway (1960, Los Angeles, California, USA)
- Vince Coleman (1960, Jacksonville, Florida, USA)
- Greg Frucci (1960, US Naval Hospital, Beaufort, South Carolina, USA)
- Shinji Hiwatashi (1960, Saga, Japan)
- Tom McSweeney (1960, Ohio, USA)
- Martin Montelius (1960, Stockholm, Sweden)
- Tai Babilonia (1959, USA)
- Wally Backman (1959, Hillsboro, Oregon, USA)
- Ian Brooker (1959)
- Tatsuya Ishii (1959, Ibaraki, Japan)
- Ralph Misske (1959, Wiesbaden, Germany)
- Rod Pierce (1959, New York City, New York, USA)
- Ronald Robertson (1959, Philadelphia, Pennsylvania, USA)
- Jirí Schwarz (1959, Prague, Czechoslovakia)
- Andrea Bocelli (1958, Lajatico, Pisa, Tuscany, Italy)
- Arnie Burton (1958, Emmett, Idaho, USA)
- Neil Cavuto (1958, Westbury, New York, USA)
- Leticia Cordoba (1958, Mexico, D.F., Mexico)
- Arthur Denberg (1958, Salzburg, Austria)
- Mireille Deyglun (1958)
- Kerstin Gähte (1958, Düsseldorf, Germany)
- Lynn Herring (1958, Enid, Oklahoma, USA)
- Joan Jett (1958, Philadelphia, Pennsylvania, USA)
- Robert Keith (1958, Fort Worth, Texas, USA)
- Eddy Planckaert (1958, Nevele, Flanders, Belgium)
- Nick Cave (1957, Warracknabeal, Victoria, Australia)
- Mark Johnson (1957, Minneapolis, Minnesota, USA)
- Johnette Napolitano (1957)
- Kumar Sanu (1957, Calcutta, West Bengal, India)
- Louis Walencewicz (1957, Detroit, Michigan, USA)
- Debby Boone (1956, Hackensack, New Jersey, USA)
- Laurien Dominique (1956, Illinois, USA)
- Dave Gist (1956, Los Angeles, California, USA)
- Vladimír Krepelka (1956, Brno, Czechoslovakia (now Czech Republic))
- Julian Burroughs (1955, New Zealand)
- Lilo Wanders (1955, Celle, Lower Saxony, Germany)
- Donna Santy (1955, Minoa, New York, USA)
- Johannes Seilern (1955, Schruns, Austria)
- Shari Belafonte (1954, New York City, New York, USA)
- Michael 'Gibbo' Gibson (1954, Sydney, Australia)
- László Göz (1954, Budapest, Hungary)
- Uwe Lyko (1954, Duisburg, Germany)
- Ryan Kulbaba (1954)
- Sylvain Madigan (1954, Bondy, Seine-Saint-Denis, France)
- Rene Villanueva (1954, Quezon City, Metro Manila, Luzon, Philippines)
- Vladimir Chernov (1953, Caucasus, Russia)
- Richard Fairbrass (1953, East Grinstead, Sussex, England, UK)
- William Graves (1953)
- Eckhard Heise (1953, Neuenhaus, Lower Saxony, Germany)
- Kerri-Anne Kennerley (1953, Brisbane, Queensland, Australia)
- Julianne Malveaux (1953, San Francisco, California, USA)
- Gregory Munroe (1953, London, England, UK)
- Zezé Polessa (1953, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil)
- Ségolène Royal (1953, Dakar, Senegal)
- Wouter van Bemmel (1953, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands)
- David Wohl (1953, Brooklyn, New York, USA)
- Larry Anderson (1952, Minneapolis, Minnesota, USA)
- Gloria Borger (1952, New Rochelle, New York, USA)
- Michiko Godai (1952, Yokohama, Japan)
- Gary Holton (1952, London, England, UK)
- Nicholas Kadi (1952, Istanbul, Turkey)
- Michael Masley (1952, Trenton, Michigan, USA)
- Ken Schroy (1952, Valley Forge, Pennsylvania, USA)
- Orlow Seunke (1952, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands)
- David Coverdale (1951, Saltburn-by-the-Sea, North Yorkshire, England, UK)
- Ljiljana Dragutinovic (1951, Prokuplje, Serbia, Yugoslavia)
- Matti Jaaranen (1951, Kalliola, Finland)
- Heide Perlman (1951, Brooklyn, New York City, New York, USA)
- Wolfgang Petry (1951, Cologne, Germany)
- Regina Razuma (1951, Riga, Soviet Union (now Latvia))
- Mark Riley (1951, New Rochelle, New York, USA)
- David Scott (1951)
- Tarô Shigaki (1951, Tokyo, Japan)
- Arthur Sulzberger (1951, Mount Kisco, New York, USA)
- Norbert Blecha (1950, Vienna, Austria)
- Sevtap Çetinkale (1950, Istanbul, Turkey)
- Max Färberböck (1950, Munich, Germany)
- Rainer Goernemann (1950, Hamburg, Germany)
- Laura Hippe (1950, Oklahoma, USA)
- Kirka (1950, Helsinki, Finland)
- Andrzej Lipski (1950, Tarnowskie Góry, Poland)
- Pam Rhodes (1950, Gillingham, Kent, England, UK)
- Ron Roccia (1950, Yeadon, Pennsylvania, USA)
- Harold Carmichael (1949, Jacksonville, Florida, USA)
- Suzanne Ford (1949, Auburn, New York, USA)
- Ron Hughart (1949, Porterville, California, USA)
- Nikolay Glinskiy (1949)
- Tadeusz Siejak (1949, Poznan, Poland)
- Jerzy Slonka (1949, Sosnowiec, Poland)
- Jim Byrnes (1948, St. Louis, Missouri, USA)
- John Caird (1948, Canada)
- Phil Hurley (1948, Denison, Texas, USA)
- Adi Kurdi (1948, Pekalongan, Indonesia)
- Jacobo Penzo (1948, Carora, Venezuela)
- Leena Pesonen (1948, Oulu, Finland)
- Douglas Soesbe (1948, Portland, Oregon, USA)
- Yoko Todo (1948, Mie, Japan)
- Michel Audy (1947, Grand-Mère, Québec, Canada)
- Michael Connolly (1947, Boston, Massachusetts, USA)
- Bobby Eerhart (1947, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands)
- Jim Geddes (1947, New Westminster, British Columbia, Canada)
- Leena Kokko (1947, Joensuu, Finland)
- Norma McCorvey (1947, Simmesport, Louisiana, USA)
- Marc Nasse (1947, Ukiah, California, USA)
- Mike Sexton (1947)
- Vanusa (1947, Cruzeiro, São Paulo, Brazil)
- King Sunny Ade (1946, Oshogbo, Nigeria)
- Michal Bukojemski (1946, Walbrzych, Poland)
- Larry Dierker (1946, Hollywood, California, USA)
- Arnost Goldflam (1946, Brno, Czechoslovakia (now Czech Republic))
- Paul Le Mat (1946, Rahway, New Jersey, USA)
- Regina Lemnitz (1946, Berlin, Germany)
- Dan Lungren (1946, Long Beach, California, USA)
- Eric Poppick (1946, Panorama City, California, USA)
- John Tomlinson (1946, Accrington, Lancashire, England, UK)
- Dieter Wiefelspütz (1946, Lünen, West Germany)
- Adela Cantalapiedra (1945, Ávila, Castilla y León, Spain)
- Ann Christy (1945, Antwerpen)
- Ivar Gjørup (1945, Odsherred, Denmark)
- Gonzaguinha (1945, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil)
- Thomas Griffith (1945, Scottsburg, Indiana, USA)
- Johnny Liebkind (1945, Helsinki, Finland)
- Anders Lindberg (1945)
- Titi Qadarsih (1945, Pare, Kediri, Indonesia)
- Susana Rossberg (1945, São Paulo, São Paulo, Brazil)
- Brian Gibson (1944, London, England, UK)
- Frazer Hines (1944, Horsforth, Yorkshire, England, UK)
- Urszula Popiel (1944, Tarnów, Poland)
- David L. Snyder (1944, Buffalo, New York, USA)
- Árpád Soós (1944, Budapest, Hungary)
- John Tanner (1944, Halls, Tennessee, USA)
- Toni Basil (1943, Philadelphia, Pennsylvania, USA)
- Jacob Brackman (1943, New York City, New York, USA)
- Kate Coleridge (1943, Inverness, Scotland, UK)
- Paul Hoffert (1943, Brooklyn, New York City, New York, USA)
- Gertie Jung (1943, Frederiksberg, Denmark)
- Jeff Siggins (1943, Warren, Pennsylvania, USA)
- Ole Anderson (1942, St. Paul, Minnesota, USA)
- Gail Bowen (1942, Toronto, Ontario, Canada)
- David Cullen (1942, Farnborough, Hampshire, England, UK)
- Tom Deutgen (1942, Stockholms län, Sweden)
- Carlos East (1942, Mexico)
- Michael Haley (1942, Pittsfield, Massachusetts, USA)
- Ilkka Hemming (1942, Finland)
- Neil Koenigsberg (1942, New York, USA)
- David Stern (1942, New York City, New York, USA)
- Fabienne Dali (1941, Bahamas)
- Zorica Gajdas (1941, Belgrade, Serbia, Yugoslavia)
- José Luis García Sánchez (1941, Salamanca, Castilla y León, Spain)
- Ernest Green (1941, Little Rock, Arkansas, USA)
- János Kende (1941, Marseille, France)
- Karl Körber (1941, Vienna, Austria)
- John McAvoy (1941, Glasgow, Scotland, UK)
- Hoof Proudfoot (1941, Norwich, England, UK)
- Catherine Ribeiro (1941, Lyon, France)
- Fumio Tanaka (1941, Tokyo, Japan)
- Jeremiah Wright (1941, Germantown, Philadelphia, Pennsylvania, USA)
- Mercedes Carreras (1940, Pergamino, Buenos Aires, Argentina)
- James Chase (1940)
- Anna Karina (1940, Copenhagen, Denmark)
- Wolfgang Bonte (1939, Nordhausen, Germany)
- Bette Bourne (1939, England, UK)
- Per Öhlin (1939, Åtvid, Östergötlands län, Sweden)
- Alla Sizova (1939, Moscow, Russia)
- Helen Tripp (1939, Australia)
- Jennifer West (1939, Ft. Smith, Arkansas, USA)
- Richard K. Wright (1939, Ohio, USA)
- Lilia Aragón (1938, Cuautla, Morelos, Mexico)
- Augustin Buzura (1938, Coparnic, Maramures, Romania)
- Robert Doyle (1938)
- Louise Dunn (1938, Cairo, Egypt)
- Gene Mingo (1938, Akron, Ohio, USA)
- Dean Reed (1938, Denver, Colorado, USA)
- Bozena Walter (1938, Kraków, Poland)
- Tony Caunter (1937, Southampton, Hampshire, England, UK)
- Jordan Crittenden (1937, Wichita, Kansas, USA)
- Zvonimir Gavranovic (1937, Lovrec kraj Imotskog, Croatia/Hrvatska)
- Teguh Karya (1937, Pandeglang, Jawa Barat, Indonesia)
- Alvin Linnemann (1937, Copenhagen, Denmark)
- Garnett Smith (1937, Richmond, Virginia, USA)
- Jean Besré (1936, Sherbrooke, Québec, Canada)
- Ricardo Fernández (1936, Lima, Peru)
- Roger Fritz (1936, Mannheim, Baden, Germany)
- Lucien Laubier (1936)
- Asa Maynor (1936, Birmingham, Alabama, USA)
- Art Metrano (1936, Brooklyn, New York, USA)
- Owen Roizman (1936, Brooklyn, New York City, New York, USA)
- Marie-Blanche Vergnes (1936, Colombes, France)
- Jonathan Bolt (1935, Statesville, North Carolina, USA)
- J. Dinan Myrtetus (1935, Philadelphia, Pennsylvania, USA)
- Masumi Okada (1935, Nice, France)
- Jeremiah Sullivan (1935, New York City, New York, USA)
- Robert Benson (1934, Denver, Colorado, USA)
- Jonathan Bolt (1934)
- Lou Johnson (1934, Lexington, Kentucky, USA)
- Carlos José (1934, São Paulo, São Paulo, Brazil)
- Lute Olson (1934, Mayville, North Dakota, USA)
- Ornella Vanoni (1934, Milan, Italy)
- Robert Banas (1933, New York City, New York, USA)
- Tom Dahlgren (1933, Fresno, California, USA)
- Svetozar Nedelchev (1933, Burgas, Bulgaria)
- Václav Tomsovský (1933, Príbram, Czechoslovakia)
- Allen Actor (1932, San Antonio, Texas, USA)
- Leo Anchóriz (1932, Almería, Almería, Spain)
- Juan García Ponce (1932, Mérida, Yucatán, Mexico)
- Ingemar Johansson (1932, Gothenburg, Västra Götalands län, Sweden)
- Juan Lluch (1932, Barcelona, Catalonia, Spain)
- Lúcia Mello (1932, São Paulo, São Paulo, Brazil)
- Evelyn Del Rio (1931, Cataño, Puerto Rico)
- Gina Fratini (1931, Japan)
- Colin Graham (1931, Hove, Sussex, England, UK)
- Marlena Milwiw (1931, Lwów, Poland)
- Nello Santi (1931, Adria, Rovigo, Italy)
- Fay Weldon (1931, Worcester, England, UK)
- Joni James (1930, Chicago, Illinois, USA)
- Antonio Saura (1930, Huesca, Spain)
- George Young (1930, Baltimore, Maryland, USA)
- Hugh Bean (1929, Beckenham, Kent, England, UK)
- Maria Charles (1929, London, England, UK)
- Dinu Cocea (1929, Peris, Ilfov County, Romania)
- William Dannemeyer (1929, Los Angeles, California, USA)
- Serge Garant (1929, Quebec City, Quebec, Canada)
- Johnny Valentine (1929, Seattle, Washington, USA)
- Hédi Váradi (1929, Újpest, Hungary (now: part of Budapest, Hungary))
- Cecil Williams (1929, San Angelo, Texas, USA)
- Ritva Ahonen (1928, Viipuri, Finland)
- Halvar Björk (1928, Borgvattnet, Jämtlands län, Sweden)
- Gary Franklin (1928, Leipzig, Germany)
- Kiki McCabe (1928, Jackson Township, Iowa, USA)
- Bryndís Pétursdóttir (1928)
- Eugene Roche (1928, Boston, Massachusetts, USA)
- Colette Deréal (1927, Saint-Cyr-L'Ecole, Yvelines, France)
- Tommy Lasorda (1927, Norristown, Pennsylvania, USA)
- Norbert Lynton (1927)
- Ralph H. Shively (1927, Mt. Summit, Indiana USA)
- Joseph Bird (1926, Pittsburgh, Pennsylvania, USA)
- Gloria Christian (1926, Los Angeles, California, USA)
- Benedict Dabija (1926, Piatra Neamt, Romania)
- Alec Grahame (1926, Broadstairs, Kent, England, UK)
- Herbert Jovell (1926, Stockholm, Sweden)
- William O. Smith (1926, Sacramento, California, USA)
- Stan West (1926, Weatherford, Oklahoma, USA)
- Dick Beard (1925, Florida, USA)
- Virginia Capers (1925, Sumter, South Carolina, USA)
- William Franklyn (1925, Kensington, London, England, UK)
- Jean-Pierre Geffroy (1925, Paris, France)
- Abe Gibron (1925, Michigan City, Indiana, USA)
- Stratford Johns (1925, Pietermaritzburg, South Africa)
- Leatrice Joy Gilbert (1924, Los Angeles, California, USA)
- Slobodan Kolakovic (1924, Donji Vakuf, Bosna i Hercegovina, Yugoslavia)
- J. William Middendorf (1924, Baltimore, Maryland, USA)
- Rosamunde Pilcher (1924, Lelant, Cornwall, England, UK)
- Gerald Schoenfeld (1924, New York City, New York, USA)
- Marji Bank (1923, Dallas, Texas, USA)
- Norman Kaplan (1923, Illinois, USA)
- Jacques Galipeau (1922)
- Joan Newton (1922)
- Yara Cortes (1921, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil)
- William J. Daprato (1921)
- Maj Methander (1921)
- Kazimierz Ostrowicz (1921, Gliniany, Poland)
- Ralph Tabakin (1921, San Antonio, Texas, USA)
- Olga Gebhard (1920, Zurich, Switzerland)
- Alfred Hinckley (1920, Kalamazoo, Michigan, USA)
- Aleksandar Jesic (1920, Belgrade, Serbia, Yugoslavia)
- Pierre Kast (1920, Paris, France)
- Bob Lemon (1920, San Bernardino, California, USA)
- Denise Péronne (1920)
- Yrjö Pavloff (1919, Viipuri, Finland)
- Jack Russell (1919, Saratoga Springs, New York, USA)
- Franz Peter Wirth (1919, Munich, Germany)
- Pauly Dash (1918, Brooklyn, New York, USA)
- Dirk Gringhuis (1918, Grand Rapids, Michigan, USA)
- Rolf Heydel (1918, Hamburg, Germany)
- Henry A. Potter (1918, Pierre, South Dakota, USA)
- Hans Scholl (1918, Ingersheim an der Jagst, Württemberg, Germany)
- Ken Southworth (1918, Farnworth, Lancashire, England, UK)
- Henrik Szering (1918, Zelazowa Wola, Poland)
- Peter Adams (1917, Los Angeles, California, USA)
- Anna Campori (1917, Rome, Lazio, Italy)
- Richard Hottelet (1917, Brooklyn, New York, USA)
- Henry Ries (1917, Berlin, Germany)
- Alvord Eiseman (1916, New York, USA)
- Richard Lederer (1916, Far Rockaway, New York, USA)
- Billy Naylor (1916, San Francisco, California, USA)
- Dilermano Reis (1916, Guaratinguetá, São Paulo, Brazil)
- Vincent J. Donehue (1915, Whitehall, New York, USA)
- Bianca Doria (1915, San Gregorio delle Alpi in Feltre, Veneto, Italy)
- Sigrid Horne-Rasmussen (1915, Hellerup, Denmark)
- Emrys Jones (1915, Manchester, England, UK)
- Arthur Lowe (1915, Hayfield, Derbyshire, England, UK)
- Joe Pearce (1915)
- Aleksandar Stojkovic (1915, Mladenovac, Serbia, Yugoslavia)
- Bill Borchardt (1914, Wisconsin, USA)
- Gilda Gales (1914, Iriga, Camarines Sur, Philippines)
- Siegfried Lowitz (1914, Berlin, Germany)
- Jean Phillips (1914, Sioux Falls, South Dakota, USA)
- Kåre Wicklund (1914, Vågan, Norway)
- Ingrid Borthen (1913, Trondheim, Norway)
- LeRoy Holmes (1913, Pittsburgh, Pennsylvania, USA)
- Rudi Knabl (1912, Munich, Germany)
- Gloria Manners (1912, Ohio, USA)
- Edmund Morris (1912, Odessa, Russian Empire [now Ukraine])
- Martha Scott (1912, Jamesport, Missouri, USA)
- Alfred G. Vanderbilt (1912, London, England, UK)
- Louis Ducreux (1911, Marseille, France)
- Loutz Gage (1911)
- Arkadij Levitan (1911, Russia)
- Nate Monaster (1911)
- René Ray (1911, London, England, UK)
- Dorothy White (1911)
- György Faludy (1910, Budapest, Austria-Hungary (now Hungary))
- Václav Dobiás (1909, Radcice, Czechoslovakia)
- William Greer (1909, Ireland)
- Per G. Holmgren (1909, Annedal, Gothenburg, Västra Götalands län, Sweden)
- Viljo Kajava (1909, Tampere, Finland)
- James V. Kern (1909, New York City, New York, USA)
- Sonny Lamont (1909, New York City, New York, USA)
- Allan Lane (1909, Mishawaka, Indiana, USA)
- Martti Larni (1909, Helsingin mlk., Finland)
- Nell O'Day (1909, Prairie Hill, Texas, USA)
- Harry Thomas (1909, Pennsylvania, USA)
- Takashi Matsuyama (1908, Kobe, Japan)
- Maurice Blanchot (1907, Quain, Saône-et-Loire, France)
- Elisabeth Croft (1907, Windermere, Cumberland, England, UK)
- Iosif Manevich (1907, Kazan, Tatarstan province, Russia)
- Shepperd Strudwick (1907, Hillsboro, North Carolina, USA)
- Carl Brumbaugh (1906, West Milton, Ohio, USA)
- Ilse Koch (1906, Dresden, Germany)
- Gustav Schäfer (1906)
- Muriel Box (1905, Tolworth, Surrey, England, UK)
- Irma Kornelia (1904, Kansas, USA)
- Utahna La Reno (1904, Utah, USA)
- Joe Valachi (1904, New York City, New York, USA)
- George DeNormand (1903, New York City, New York, USA)
- Fred Glickman (1903, Chicago, Illinois, USA)
- Mrs. Charles Howard (1903, Salinas, California, USA)
- Howard Jarvis (1903, Ogden, Utah, USA)
- Karl-Georg Saebisch (1903)
- Christian Stengel (1903, Marly-le-Roi, Yvelines, France)
- Frank Argus (1902, Cáslav, Bohemia, Austria-Hungary [now Czech Republic])
- John Houseman (1902, Bucharest, Romania)
- Robert Gys (1901, Asnières-sur-Seine, Hauts-de-Seine, France)
- Saul Martell (1901, Poland)
- Raymonde Vattier (1901, Paris, France)
- Pierre Collings (1900, Truro, Nova Scotia, Canada)
- Adolf Schütz (1900, Vienna, Austria-Hungary (now Austria))
- Francisco García Jiménez (1899, Buenos Aires, Argentina)
- Veit Harlan (1899, Berlin, Germany)
- Hanley Stafford (1899, Hanley, Staffordshire, England, UK)
- Katharine Alexander (1898, Fort Smith, Arkansas, USA)
- Otto K. Schreier (1898, Wisconsin, USA)
- Adele Windsor (1898, New York City, New York, USA)
- Victor Cornelius (1897, Copenhagen, Denmark)
- Henry Henigson (1897, New York City, New York, USA)
- Frank O'Connor (1897, Lorain, Ohio, USA)
- Roger Goupillières (1896, Rouen, Seine-Maritime, France)
- Antonio de Lara (1896, Jaén, Spain)
- André Roanne (1896, Paris, France)
- Zdenek Stepánek (1896, Tvorsovice, Bohemia, Austria-Hungary [now Czech Republic])
- Sara Berk (1895)
- Paul Colline (1895, Paris, France)
- Paul Muni (1895, Lemberg (Lwów), Galicia, Austria-Hungary [now Lviv, Ukraine])
- John Gough (1894, Boston, Massachusetts, USA)
- Minerva Urecal (1894, Eureka, California, USA)
- Dorothy Dalton (1893, Chicago, Illinois, USA)
- Hans Leip (1893, Hamburg, Germany)
- Spider Roach (1893, San Francisco, California, USA)
- Billy West (1892, Russia)
- Hans Albers (1891, Hamburg, Germany)
- Harry Brown (1891, New York, City, New York, USA)
- Annie Metman-Slinger (1891, Klundert, Noord-Brabant, Netherlands)
- Edmund Nick (1891, Reichenberg, Bohemia, Austria-Hungary)
- Harry Joe Brown (1890, Pittsburgh, Pennsylvania, USA)
- Frances Guihan (1890, East St. Louis, Illinois, USA)
- Grace Kahn (1890, Brooklyn, New York, USA)
- Frederick Kiesler (1890, Czernowitz, Austria-Hungary (now Cernovcy, Ukraine))
- Peter Meremblum (1890, Batoum, Georgia, Russia)
- Maurice Barrett (1889)
- Paul Oscard (1888)
- Max Willenz (1888, Vienna, Austria-Hungary (now Austria))
- Carlyle Robinson (1887, Raleigh, North Carolina, USA)
- Hobart Cavanaugh (1886, Virginia City, Nevada, USA)
- Vincent Holman (1886)
- Eduard Schnedler-Sørensen (1886, Denmark)
- Erich von Stroheim (1885, Vienna, Austria-Hungary (now Austria))
- Jimmy Walsh (1885, Kallila, Ireland)
- Georges Bever (1884, Paris, France)
- Liddy Hegewald (1884, Bockau, Germany)
- Devereaux Jennings (1884, Utah, USA)
- Bhogwan Singh (1883, India)
- Wilhelm Keitel (1882, Helmscherode, Germany)
- Ram Singh (1881, Ratuke, India)
- Robert McKenzie (1880, Ballymena, County Antrim, Ireland [now Ballymena District, Northern Ireland, UK])
- Charles Borel-Clerc (1879, Nay, France)
- Kathryn Sheldon (1879, Cincinnati, Ohio, USA)
- Jean Clarenden (1878, Vermont, USA)
- Shôzô Makino (1878, Kyoto, Japan)
- Alfréd Deésy (1877, Dés, Austria-Hungary (now Dej, Romania))
- Thekla Borgh (1876, Stockholm, Stockholms län, Sweden)
- Evelyn Carter Carrington (1876)
- Lillah McCarthy (1875, Cheltenham, Gloucestershire, England, UK)
- Guy Bates Post (1875, Seattle, Washington, USA)
- Lajos Gyõzõ (1871, Pest, Austria-Hungary (now Budapest, Hungary))
- Frances Sterrett (1869, Red Wing, Minnesota, USA)
- Ferenc Herczeg (1863, Versec, Hungary, Austria-Hungary (now Vrsac, Vojvodina, Serbia and Montenegro))
- Mathilde Brundage (1859, Louisville, Kentucky, USA)